Eğitimsiz İnsanların Olduğu Bir Trafikte Mobese İşe Yarar mı? - Canli Mobese İzle
Canlı Mobese

Eğitimsiz İnsanların Olduğu Bir Trafikte Mobese İşe Yarar mı?

Eğitimsiz İnsanların Olduğu Bir Trafikte Mobese İşe Yarar mı?

Bu yazımızda sizlere Trafikte bilerek ve isteyerek tehlikeli hareketler yapan sürücülerden bahsedeceğiz tabi. Hani şu sokak ortalarında drift atan, düğün konvoyları ile trafiği kapatan, makas atarak bu anları kameralara kaydedip iyi bir iş yapmış gibi paylaşan, ayağını direksiyonun üzerine koyarak araç kullanan, motosiklet ile trafikte zikzaklar çizenlerden bahsedeceğiz. Aslında daha çok varda genel olarak gördüğümüz bunlar olduğundan, bunları ele alacağız.

Ülkemizde giderek kullanımı yaygınlaşan mobese kameraları birçok vatandaş üzerinde etkili. Lakin bazen öyle durumlara şahit oluyoruz ki, trafikte kural tanımayanlar mobese sistemlerinden haberdar oldukları ve başlarına geleceklerini bildikleri halde, adeta devlete ve insanların hayatlarına meydan okumaya devam ediyorlar.

Peki, neydi bu insanları bu şekilde cesaretlendiren. Başkalarının hayatlarını göz göre göre tehlikeye atmalarına sebep olan bu davranışı neye dayanarak yapıyorlar.

Eğitimsiz İnsanların Olduğu Bir Trafikte Mobese İşe Yarar mı?

Tabi ki Eğitimsizlik, Saygı Eksikliğinden Yoksunluk, Para ve Cahillik

Nasıl oluyor bu peki. Yani baktığımızda bu ihlalleri yapan insanların birçoğu ehliyetli ve belirli bir trafik eğitiminden geçmiş, sınavlara tabi tutulmuş insanlar. Ne plaka sisteminden ne EDS sisteminden ne de MOBESE kameralarından korkmuyorlar. Eğitimde mi sıkıntı var yoksa insanların ahlaklarında mı? Yoksa devletin cezalandırma sisteminde mi?

Öncelikle bu konu kesinlikle eğitim ile alakalı. Eğitim derken ahlaki bir eğitimden bahsediyoruz, ta çocukluğunuzdan, ana babadan gelen ahlaki bir eğitimden. Bu eğitim devletin koyduğu kurallarla birleşince ortaya, insana ve yaşadığı topluma saygı gösteren, kurallara uyan bir insan çıkıyor.

Eğer böyle ahlaka sahip değilseniz trafik magandası olup çıkarsınız. Müslümanız deriz ama trafiğe çıktımızda kul hakkı yemekten, makas atarak insanların hayatını tehlikeye atmaktan korkmayız. ALLAH’tan korkmayan mobesedenmi korkacak.

Eğitim ve saygı anne babadan başlayacak. Devlet ile devam edecek. Böyle yetişen bir insan için trafik cezalarının hiçbir önemi yoktur. Zaten trafik cezaları böyle insanlar için değildir. Bunun tam aksi olanlar içindir.

Son zamanlarda trafik cezalarının oranlarının epey bir artırılması, bu tür trafikte saygısız olan insanların epey azalmasına neden oldu. Ama halen içlerinden birçoğu insanların hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor.

Trafik kuralları çocuk daha küçük yaşata iken ona öğretilecek. Yok, ne anlar o daha çocuk saplantısında kurutulun. Çocuklarınızın birer birey olduğunun farkında olun.

Diğer taraftan Eğitimli lakin para gücünün arkasına sığınan kural tanımazlar var. Bunları eğitimli lakin ahlaktan yoksun insanlar olarak niteliyoruz. Araçlar ile trafiği kapatıp otobanda drift yapanlar. Düğün konvoyları yaparak, hatalı sollamalar ve artistlik yapanlar. Ceza yersek öderim para çok diyen tipler.

Trafik kurallarına sayı insanın önce kendisine sonra diğer inşalara olan saygısını ortaya koyar. Bu ihlalleri, trafik kazalarını önlemek mümkündür. Bunu trafik kuralları olmadan yapabiliriz. Eğitimle ile her şeyi başarabiliriz.

Trafiği tehlikeye atacak şekilde araç kullanmak suçtur. Hem para cezası hem de hapis cezası bulunmaktadır. Lakin yeterli değildir. Denetimlerin daha çok sıklaştırılması, cezaların daha çok artırılması ve insanların eğitim seviyesinin yükselmesi, trafikte daha saygılı ve huzurlu bir akış sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ