Doğal Afetlerde Mobesenin Etkileri ve Önemi - Canli Mobese İzle
Canlı Mobese

Doğal Afetlerde Mobesenin Etkileri ve Önemi

Ani gelişen olaylarda canlı mobese sistemleri adeta kurtarıcı olarak hayatımızda rol alabilir. Doğal afetler son yüzyılda yaşanan hızlı nüfus artışı , insanın doğaya yanlış müdahale etmesi ve yaşam alanları genişletilerek riskli alanlara yerleşim kurulması sonucu oluşur.

Fay hatları ovalar,akarsular fırtına ve tsunami , aktif volkan gibi doğal afet riski taşıyan yerlerde nüfüsun yoğun olduğu yerleşimlerde mevcut.

Doğal afetlerde Mobese Kamerasının faydaları sayesinde yol açıcağı can ve mal kayıplarında oluşacağı olumsuz etkilerin önlenmesi amacında çok büyük rol oynamaktadır. Özellikle canlı mobese sayesinde anında olaylara ve afetlere müdahale edilebilir ve önceden tedbir alınarak hayatlar kurtarılabilir.

Deprem gibi afet durumlarında, İlçe Mobese çalışanlarının zarar tespit işlerinde veya yardım kurtarma operasyonlarında büyük önem taşımaktadır. Görüntüleme sistemi sayesinde bu tarz olaylarda Mobese sayesinde bir çok hızlı görevi yerine getirebilir.

Doğal Afet Mobese

Mobese adı altında muhtarlık, polis araçları, hareketli polis karakol birimleri, il ve ilçe komuta merkezleri, il emniyet müdürlüğü gibi hizmetlerin yürütülmesini sağlayan 12 ayrı sistemle özel yazılımlar ile birleştirilmiştir. Acil durumlarda direk harekete geçiren kodlar bulunmaktadır, Bu yüzden Mobese bu konuda insanlardan daha hızlıdır, deprem olduğunda ilk Mobese bunu yetkili mercalara bildirip gerekenleri sırasıyla işleme koyar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ